مَهان

وبلاگ بنیامین نوری

جهان بزرگ کتاب ها

در قرن اخیر، تعدادی کتابهایی که چاپ شده اند و می خواهند چاپ شوند بسیار است به طوری که ما الان به جای کتابفروشی ها، شهر های کتاب داریم. شهر هایی که در هر کدام می توانی کتاب هایی با موضوع ها و مضمون های مختلف پیدا کنی. کتابخوان ها معمولاً چندین کتاب در ذهنشان دارند که می خواهند آنها را بخوانند، کتاب هایی که شاید بعضی هایشان را هم خریداری کرده اند. کتاب خواندن خوب است ولی ما باید با این حقیقت هم رو به رو شویم که:

عمر ما احتمالاً اجازه نخواهد داد تمام کتاب هایی که احتمالاً برای ما جذاب هستند را بخوانیم.

هر چقدر هم که کتاب بخوانیم، باز هم کتاب های زیادی را نخوانده ایم! و این هم دست ما نیست، به قول کتاب حرفه: داستان نویس، روزها به اندازۀ کافی بلند نیست. من یک جملۀ دیگر هم اضافه می کنم: عمر شما آنقدر بلند نیست که هر کتاب مزخرفی را بخوانید.

پس چه کار باید بکنیم؟ (این مطلب بیشتر برای کتاب های غیرداستانی است.)

در این انبوه کتاب ها شما نباید سردرگم باشید آن هم در این عصر که اطلاعات دربارۀ کتابها مانند نقل و نبات بر سرتان می ریزد. اگر از کتابی خوشتان آمد و اگر به مقدمۀ آن دسترسی دارید، مقدمۀ و فهرست را کامل بخوانید. چون با مقدمه و فهرست شما با حال و احوال کتاب تاحدودی آشنا می شوید. سپس به اینترنت مراجعه کنید، شما با یک جست و جوی کوتاه در گوگل می توانید به معرفی نامه های کتاب برسید و از آنها هم اطلاعات کسب کنید. نکتۀ مهم این است که به بیشتر از یک لینک مراجعه کنید. شاید یک بنده خدایی در معرفی نامه اش چیز های درستی دربارۀ کتاب ننوشته باشد! حال اطلاعات به دست آمده از اینترنت و مقدمه را کنار هم بگذارید و به این سوالات پاسخ دهید:«آیا این کتاب نیازی را از من برطرف می کند؟ نکتۀ مثبتی را به من ارائه می دهد؟ امکان دارد در زندگیم تغییر ایجاد کند؟»

با این تکنیک نسبتاً ساده می توانید به کتاب های سودرسانی برای شخص خودتان برسید.

حرف های پایانی

چگونگی دسترسی به مقدمه در خرید غیرحضوری؟

از سایت های زیر استفاده کنید، این سایت ها مقدمه و فهرست کتاب هایی که دارند را در اختیار شما قرار می دهد:

اگر معرفی نامۀ کتابم در اینترنت نبود چی کار کنم؟

اولاً از خرید ناامید نشوید، چون خیلی کتاب های خوب هستند که مطلبی از آنها در اینترنت نیست.

دوماً از شبکات اجتماعی کمک بگیرید و سعی کنید افرای که این کتاب را خوانده اند پیدا کنید. پرس و جو کردن با این افراد به شما کمک می کند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

داستان کوتاه

دو هزار تومان ناقابل

چهارشنبه شب بود، مدام در رخت خواب تکان می خوردم یا بالشتم را عوض می کردم ولی اصلاً خوابم نمی برد؛ دلیلش را هم نمی دانستم، صبرکنید می دانستم امّا طوری برای خودم وانمود می کردم که نمی دانم! به خاطر همان دو هزار تومانی است که امروز صبح بعد کلاس ریاضی برروی زمین حیاط مدرسه دیدم، آن را برداشتم، یک کیک و آبمیوه خریدم و خوردم.

متن کامل داستان

بنیامین نوری در شبکه های اجتماعی